Z Mistrzostw Świata w noszeniu żon, które odbyły się w Sonkajarvi (Finlandia) trio z Polski: Artur Świstek (41 lat) ze Zgierza, Aleksandra Błaszczyk (43 lata) z Ozorkowa i Anna Bobrowska (32 lata) z Łodzi wracają z brązowym medalem! 

Po Mistrzostwach Polski w Uniejowie, o których pisaliśmy wcześniej, oraz zebranych doświadczeniach i obserwacjach z Mistrzostw Świata z ubiegłego roku, nasza para Aleksandra i Artur wspólnie z menagerem Wojciechem Kaca, podjęli decyzje o dołączeniu do kadry Anny.

Aleksandra Błaszczyk z zawodu pilęgniarka, pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu - specjalizuje się w kardiologii - dodatkowo prowadzi szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, z zamiłowania kocha motocykle, szczególnie te szybkie.

Artur Świstek pracuje jako nauczyciel WF z osobami z autyzmem w fundacji JIM w Łodzi, jest bramkarzem MKP Boruta Zgierz, oraz trenerem bramkarzy grup młodzieżowych.

Anna Bobrowska z zamiłowania kosmetolog, kochająca góry i podróże.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Kupiszki pana Dainiusa Bardauskasa w dniach 5-7 lipca na Litwie przebywała delegacja ze Zgierza, którą reprezentowali Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza pan Tomasz Dziedzic i prezes MKP Boruta pan Dariusz Pawlikowski.

Współpraca Zgierza z litewskim miastem Kupiszki trwa już 21 lat.

Nasze miasto zostało zaproszone do współpracy w projekcie edukacyjno - sportowym współfinansowanym ze środków UE i polegającym na wspieraniu młodzieży zagrożonej marginalizacją za pośrednictwem klubów piłkarskich obu miast.

Na pierwszym treningu, który odbył się 10 lipca o godzinie 18 stawiło się 31 zawodników. W tym kilku nowych, którzy możliwe, że jesienią wzmocnią pierwszą drużynę prowadzoną przez trenera Radosława Koźlika.

W sezonie 2019/2020 w IV lidze wystrtuje 18 zespołów, a pierwsze mecze będziemy mogli zobaczyć już 14 sierpnia w środę.

O tym, że Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz złożył wniosek o przystąpienie do programu PZPN dotyczącym Certyfikacji Szkółek Piłkarskich informowaliśmy już na naszej stronie na Facebooku. Dziś o samym programie, jakie warunki musi spełnić klub i jakie z uczestnictwa w programie będzie miał Boruta powiemy nieco szerzej. 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WSPIERAJĄ NAS

zgierz
deante
machudera
fazi
markab
vip
logo abak
drewno-logo
dżedservice
elektro tm
jarbud
legs
makastol
stanglass
foto studio paparazzi
milma
PUH Szpruch
Tempus A

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn