W sobotę 26 stycznia w Hali MOSiR w Zgierzu odbył się organizowany przez Włókniarz Zgierz halowy turniej piłki nożnej rocznika 2006. W turnieju wystąpiło osiem drużyn. Oprócz Boruty w rywalizacji udział wzięły: dwa zespoły Włókniarza Zgierz (Biali i Niebiescy), Zjednoczeni Stryków, LZS Justynów, Milan Club Polonia Łódź, Górnik Kłodawa, oraz LKS Świnice Warckie.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Boruta zagrał w grupie B, gdzie zajął pierwsze miejsce wygrywając dwa spotkania i jedno remisując:

Boruta Zgierz - Górnik Kłodawa 0-0

Świnice Warckie - Boruta Zgierz 0-1 (bramka Oleski)

Włókniarz Zgierz (Niebiescy) - Boruta Zgierz 1-5 (bramki: Gajak 2, Oleski, Szczepaniak, Grabarczyk)

Z pierwszego miejsca Boruta awansował do rundy finałowej, gdzie zagrał następujące spotkania:

Boruta Zgierz - Włókniarz Zgierz(Biali) 2-0 (bramki: Oleski i Grabarczyk)

Boruta Zgierz - Milan Łódź 2-2 (bramki dla Boruty: Oleski i Maciak)

Boruta Zgierz - Górnik Kłodawa 1-1 (bramka Oleski)

W finale turnieju Boruta zagrał z Milanem Club Polonia Łódź. Mecz był wyrównany i zakończył się wynikiem remisowym 1-1. Bramkę dla Boruty strzelił Jędrzejczak. O zwyciestwie w całym turnieju musiały decydować rzuty karne. Tutaj lepsi byli zgierzanie wygrywając 3-2. Karne strzelali: Kubuszkajtys, Lorentowicz i Oleski. Przy ostatnim karnym rywali nasz bramkarz Dominik Goss broni strzał rywala i Boruta wygrywa cały turniej!

Najlepszym bramkarzem turnieju został Dominik Goss (Boruta), a najleszym zawodnikiem drużyny Kacper Oleski

W zawodach Borutę Zgierz rocznik 2006 reprezentowali: Goss, Jędrzejczak, Oleski, Grabarczyk, Koperkiewicz, Szczepaniak, Maciak, Gajak, Lorentowicz, Kubuszkajtys.

W innym sobotnim turnieju, który odbył się w Zduńskiej Woli, Boruta rocznik 2010 również wygrywa. Tutaj zgierzanie wygrali wszystkie swoje mecze i zdobyli 24 bramki. Królem strzelców został Wiktor Bely (Boruta), najlepszym zawodnikiem drużyny Bartosz Opalczyk, a nasz bramkarz Franek Michalski odnotował najmniejszą ilość straconych bramek.

W Zduńskiej Woli dla Boruty zagrali: Franciszek Michalski, Mateusz Maciak, Damian Wrociński, Aleks Nowakowski, Wiktor Bely, Bartosz Opalczyk, Wiktor Graszka, Dawid Galiński

Gratulacje dla obu drużyn!

Zbliża się termin składania rocznych rozliczeń podatkowych. W latach poprzednich dzięki wpływom z 1% zakupiliśmy m.in. komplet bramek, oraz wózek do malowania linii boiskowych. Tak jak w latach ubiegłych, tak i teraz prosimy o przekazanie 1% na rzecz MKP Boruta. Wypełniając PIT wystarczy w odpowiedniej rubryce podać:

Numer KRS: 0000270261

Cel szczegółowy 1%: MKP Boruta 4193

Zdjęcia Turniej rocznika 2006

turniej włókniarza r2006 (1)
turniej włókniarza r2006 (2)
turniej włókniarza r2006 (3)
turniej włókniarza r2006 (4)
turniej włókniarza r2006 (5)
turniej włókniarza r2006 (6)
turniej włókniarza r2006 (7)
turniej włókniarza r2006 (8)