W sobotę, 26 stycznia, na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Milionowej w Łodzi pierwsza drużyna Boruty Zgierz zagrała swój drugi w tym roku mecz sparingowy. Tym razem zgierzanie zagrali z przedstawicielem województwa Kujawsko-Pomorskiego, Liderem Włocławek. Rywal po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w lidze okręgowej i jest głównym pretendentem do awansu na poziom czwartoligowy. Dodamy jeszcze, że nasi rywale w grudniu zagrali towarzysko z rezerwami ŁKS wygrywając 1-0.

Trener Radosław Koźlik nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Kilku naszych piłkarzy nie mogło zagrać z powodu choroby. Wreszcie na placu gry mogliśmy za to zobaczyć kilku nowych, testowanych graczy. W tym meczu wypadli okazale. To doświadczeni piłkarze i z pewnością mogą wzmocnić zespół w walce o utrzymanie w IV lidze.

Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0-2. Na początku drugiej kontaktowego gola zdobył Patryk Pietrasiak, ale rywale odpowiedzieli kolejną bramką na 1-3. Mimo niekorzystnego rezultatu zgierzanie nie odpuszczali. Walczyli z determinacją o korzystny rezultat i ostatecznie po golach Patryka Pietrasiaka i zawodnika testowanego doprowadzili do wyrównania. Do siatki trafił jeszcze Dominik Kowalski, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego i nie uznali gola.

Boruta Zgierz - Lider Włocławek 3-3 (0-2)

Bramki dla Boruty: Patryk Pietrasiak 2, zawodnik testowany

Dla Boruty zagrali: Maciej Kantyka, Dominik Kowalski, Kamil Andrysiak, Michał Siennicki, Marcel Gajzler, Filip Markowski, Patryk Pietrasiak, Kamil Karlikowski, Jakub Fudała, Karol Pawlikowski, Igor Stopczyk plus trzech zawodników testowanych.

Kolejnym sparingpartnerem Boruty będzie zespół rezerw ŁKS, ten mecz w środę 6 lutego. Natomiast drugi zespół Boruty zagra 12 lutego z Maliną Piątek. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.

Zbliża się termin składania rocznych rozliczeń podatkowych. W latach poprzednich dzięki wpływom z 1% zakupiliśmy m.in. komplet bramek, oraz wózek do malowania linii boiskowych. Tak jak w latach ubiegłych, tak i teraz prosimy o przekazanie 1% na rzecz MKP Boruta. Wypełniając PIT wystarczy w odpowiedniej rubryce podać:

Numer KRS: 0000270261

Cel szczegółowy 1%: MKP Boruta 4193