24 marca 2019 roku o godzinie 11 w Rosanowie, przy pięknej wiosennej pogodzie, drugi zespół Boruty zainaugurował rewanżową rundę rozgrywek w łódzkiej A klasie. Rywalem drużyna Zamku Skotniki. Jesienią Boruta wygrał u siebie 3-1 i w tabeli plasował się wyżej od przeciwnika, co stawiało młodych piłkarzy przed zawodami w roli faworytów. Nie zawiedli, wygrali pewnie 3-0.

W niedzielnym spotkaniu w roli trenera, już o ligowe punkty zadebiutował Patryk Czarnecki, ale to nie jedyna nowość. W zespole nastąpiła również zmiana kapitana. Nowym w tej roli wystąpił Igor Kostrzewa. Poprosiliśmy Igora o komentarz do tego spotkania. Oto co powiedział:

- Ciężka była przede wszystkim pierwsza połowa, źle weszliśmy w mecz i nie graliśmy tego co sobie wcześniej założyliśmy, po przerwie było już znacznie lepiej, graliśmy swoje trafiliśmy trzykrotnie i wygraliśmy. 

- Oprócz tego, że jesteś kapitanem to jeszcze występujesz na boisku na pozycji napastnika. Dziś bramki nie strzeliłeś.

- Szanse na trafienie miałem, ale nie wyszło. Myślę, że zabrakło spokoju i koncentracji w tym najważniejszym momencie. Jeszcze sporo muszę pracować i mam dużo do poprawy. Trafiali za to inni i liczy się wynik na który pracował cały zespół.

- Jakie cele założyliście sobie przed tą rundą wiosenną?

- Fajnie by było awansować do okręgówki, wszyscy byśmy tego chcieli. Udowodnilibyśmy, że nie jesteśmy tylko kopaczami i mocno trenujemy, żeby dobrze zaprezentować się w każdym kolejnym meczu. Na nasze spotkania przychodzi również trener pierwszej drużyny, pan Radosław Koźlik i podpatruje, czy robimy postępy. Jak dobrze się zaprezentujemy jest szansa że zaprosi nas na treningi pierwszego zespołu. Ostatnio takie zaproszenie dostał Kuba Pałka, a dziś strzelił bramkę. To świadczy o tym, że każdy z nas może taką szansę dostać.

- Dziś zagraliście w mocno okrojonym składzie, co się stało?

- Kontuzje, jak choćby Kacpra Cebulskiego i choroby kilku innych zawodników. To spowodowało, że do Rosanowa pojechaliśmy tylko z dwunastoma zawodnikami, ale daliśmy radę.

 

Zamek Skotniki - MKP Boruta II Zgierz 0-3 (0-0)

0-1 Krzysztof Domański (58 minuta)

0-2 Jakub Pałka (77. minuta)

0-3 Krzysztof Domański (79. minuta)

 

Niżej kilka zdjeć z tego meczu. Foto: Adam Kostrzewa

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kapitan
Kostrzewa
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WSPIERAJĄ NAS

zgierz
deante
machudera
logo abak
Pazury bez cenzury
fazi
markab
vip
drewno-logo
dżedservice
elektro tm
legs
makastol
stanglass
foto studio paparazzi
milma
PUH Szpruch
Tempus A

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn