30 marca 2019 roku, w sobotę zagramy trzeci mecz z rzędu przed własną publicznością. Przeciwnikiem będzie czwarty w tabeli IV ligi LKS Kwiatkowice. Przed rundą wiosenną optymistyczny plan zgierskiego Boruty zakładał zdobycie 7 punktów w pierwszych trzech spotkaniach. Dotąd Boruta dwukrotnie wygrał i zdobył ich już 6. Teraz stanie przed szansą na kolejne trzy oczka. 

LKS Kwiatkowice to doświadczony zespół. W szerokiej kadrze zawodników ma piłkarzy z przeszłością w takich klubach jak: Widzew, ŁKS, Warta Sieradz, czy nawet Śląsk Wrocław i Jagielonia Białystok. To robi wrażenie. Jesienią zespół z Kwiatkowic spisywał się nad wyraz dobrze, natomiast wiosna nie wygląda już tak okazale, mimo, że w dwóch wyjazdowych meczach zdobyli 4 punkty. Ale obserwując ich grę i przeciwników z którymi dotąd się mierzyli nie wygląda to już wcale tak dobrze. Pierwszy mecz LKS wygrał 2-1 w Łowiczu z rezerwami Pelikana. Bardzo długo podopieczni Kuby Olczyka przegrywali 0-1 i ciężko im było doprowadzić do klarownej sytuacji bramkowej. Ostatecznie jednak wymęczyli zwycięstwo. Drugi mecz zagrali w Byczynie przeciwko wyraźnie osłabionemu Nerowi Poddębice. Tam padł remis 1-1, choć byli zdecydowanymi faworytami. Ewidentnie dowodzi to, że nasi sobotni rywale jeszcze nie są w wysokiej formie, jaką prezentowali jesienią. To daje szansę zgierzanom na sprawienie kolejnej niespodzianki. 

Jest duże prawdopodobieństwo że w sobotnim meczu na boisku w zespole rywali zobaczymy byłego, jeszcze nie tak dawno, zawodnika Boruty. To Marcin Pękała. To utalentowany i doświadczony zawodnik. Mocno poturbowany w meczu z Pelikanem w Byczynie nie zagrał. Czy zobaczymy go w Zgierzu?

Jedno wiemy na pewno. Boruta wyjdzie na murawę jako team mocno zmotywowany do walki, z przekonaniem że może wygrać i skoncentrowany. Jesienią przegraliśmy w Kwiatkowicach 2-3. Bramki dla Boruty w tamtym spotkaniu zdobyli: Patryk Pietrasiak i Mateusz Wiktorowski. Czas na rewanż panowie.

Początek zawodów o godzinie 16, w sobotę 30 marca 2019 roku na stadionie w Zgierzu przy ulicy Wschodniej 2. Zapraszamy!

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WSPIERAJĄ NAS

zgierz
deante
machudera
logo abak
Pazury bez cenzury
fazi
markab
vip
drewno-logo
dżedservice
elektro tm
legs
makastol
stanglass
foto studio paparazzi
milma
PUH Szpruch
Tempus A

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn