W sobotę 8 czerwca 2019 roku zgierski Boruta w ramach 33 kolejki IV ligi łódzkiej podejmował Zjednoczonych Stryków. W tym spotkaniu trener Radosław Koźlik z różnych przyczyn nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. W 22 derbach powiatu na placu gry nie zobaczyliśmy: Damiana Bierżyńskiego, Dominika Kowalskiego, Damiana Knery i Łukasza Wiśniewskiego.

Mimo tych braków Boruta prowadził wyrównany mecz. A co ciekawe wszystkie trzy bramki padły po rzutach karnych. Dla Strykowa do siatki trafił dwukrotnie Tomasz Lenart, dla zgierzan Patryk Pietrasiak

Był to ostatni mecz w tym sezonie Boruty przed własną publicznością. Utrzymanie zgierzanie zapewnili sobie już wcześniej. W ostatniej kolejce zagrają w Niewiadowie z tamtejszą Stalą. Ten  mecz 16 czerwca.

MKP Boruta Zgierz - Zjednoczeni Stryków 1-2 (1-1)

0-1 Tomasz Lenart (20 min. karny)

1-1 Patryk Pietrasiak (38 min.karny)

1-2 Tomasz Lenart (56 min. karny)