Runda jesienna sezonu 2019/2020 startuje już w najbliższą środę 14 sierpnia o godzinie 17. W pierwszej kolejce rywalem Boruty będzie beniaminek Orzeł Nieborów. Będzie to mecz wyjazdowy, ale zachęcamy kibiców do wybrania się na to spotkanie.

Dla tych niezmotoryzowanych najlepszy sposób to podróż do Łowicza Łódzką Koleją Aglomeracyjną ze stacji Zgierz Główny, następnie z dworca PKS Łowicz Starorzecze bezpośrednio do Nieborowa. Pociąg ze Zgierza startuje o 14:58. PKS z Łowicza o 16:01.

W sobotę 10 sierpnia Boruta zagrał ostatni przed ligą mecz sparingowy. Rywalem był zespół łódzkiej ligi okręgowej Orzeł Parzęczew. Od początku spotkania zgierzanie mieli inicjatywę, prowadzili grę i konstruowali akcje ofensywne. Pierwsza połowa jednak zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie Boruta przyspieszył grę co pozwoliło łatwiej i częściej stawrzać sobie klarowne sytuacje podbramkowe. Wynik spotkania otworzył Filip Markowski, kolejne bramki dołożyli Kamil Andrysiak, zawodnik testowany, oraz Łukasz Wiśniewski

W naszych barwach zabrakło Patryka Pietrasiaka, oraz Krzysztofa Domańskiego. Rywale natomiast przyjechali bez bramkarza, dlatego między słupkami Orła stanął Dominik Wężyk. I o ile Sebastian Ostrowski miał mało pracy, to Dominik w bramce gości musiał często interweniować. Był to bardzo dobry sprawdzian dla naszego młodego bramkarza i może go zaliczyć do udanych.

Cieszy nas również rosnąca forma Kamila Andrysiaka, to już kolejny mecz, gdzie widać postępy w jego grze. Wczoraj swoją dobrą postawę udokumentował bramką.

MKP Boruta Zgierz - Orzeł Parzęczew 4-0 (0-0)

1-0 Filip Markowski

2-0 Kamil Andrysiak

3-0 zawodnik testowany

4-0 Łukasz Wiśniewski

W tym meczu zagrali: Ostrowski, Wężyk, Siennicki, Janiszewski, Bierżyński, Kowalski D., Kowalski J., Madejski, Markowski, Knera, Bagrodzki, Andrysiak, Wiśniewski, Cebulski, Grzelak plus czterech testowanych.

Jeszcze dziś podamy nazwiska nowych zawodników, którzy jesienią będą reprezentować barwy Czarno-Białych.