W miniony weekend wystartowała łódzka Klasa A. Niestety na występy naszego drugiego zespołu prowadzonego przez trenera Patryka Czarneckiego będziemy musieli poczekać. Pierwsza kolejka na naszą prośbę została przełożona na 4 września. Mieliśmy grać w Zgierzu z Czarnymi Smardzew. Tym samym drugi zespół Boruty rywalizację o punkty rozpocznie 1 września i zmierzy się z zespołem Milan Club Polonia na ich terenie. 

W okresie przygotowawczym piłkarze rozegrali kilka imponujących spotkań sparingowych. Pokonali Bzurę Ozorków 4-1, przegrali z wyżej notowanym rywalem zespołem Klasy Okręgowej Orłem Parzęczew 2-3, przegrali po bardzo zaciętym meczu w Piątkowisku z tamtejszym Orłem 3-5 i w ostatnim sprawdzianie pewnie pokonali KP Byszewy 4-1. 

Zapowiada się ciekawy sezon. Zawodnicy ostro przepracowali przerwę w rozgrywkach i liczymy na równie udany start zespołu jak ten pierwszej drużyny. Skład łódzkiej A klasy zmienia się jak w kalejdoskopie. Z ostatnich informacji wynika, że wycofał się Bzura Ozorków. Ich miejsce zajmie Polonia Andrzejów. Mamy nadzieję, że to już koniec zmian jeśli chodzi o rozgrywki ligowe na tym szczeblu. 

Okienko transferowe kończy się 31 sierpnia i wtedy będziemy wiedzieli jaką kadrą dysponuje drugi zespół Boruty i czy ta kadra pozwoli powalczyć z najlepszymi. 

Na tą chwilę wiemy na pewno, że do zespołu po okresie wypożyczenia wracają: bramkarz Maciej Kantyka (ostatnio SEMP Warszawa), oraz Gracjan Ceglarz (ostatnio Włókniarz Zgierz). Nadal trwają starania o pozyskanie nowego zawodnika, który zachwycił swoją skutecznością w meczach sparingowych, gdzie kilkakrotnie trafiał do siatki rywali. 

Całą kadrę zespołu podamy w podsumowaniu okienka transferowego już na początku września. 

W najbliższą środę pierwszy zespół Boruty zagra w Okręgowym Pucharze Polski z Błękitnymi Dmosin. Ten mecz rozegrany zostanie na boisku w Dmosinie. Jest szansa, że trener Radosław Koźlik zabierze na to spotkanie kilku wyróżniających się zawodników z zespołu rezerw. Jeśli tak się stanie to będzie dla nich olbrzymia szansa na pokazanie się. Dobra gra w tym meczu może zaprocentować powołaniami do naszej IV ligowej drużyny. 

Niżej galeria zdjęć z ostatniego sparingu, źródło MKP Boruta Zgierz Serie A - kliknij tutaj

KP Byszewy (1)
KP Byszewy (2)
KP Byszewy (3)
KP Byszewy (4)
KP Byszewy (5)
KP Byszewy (6)
KP Byszewy (7)
KP Byszewy (8)

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
stanglass2
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn