Nasz sobotni rywal to beniaminek IV ligi MKS Jutrzenka Warta, klub założony 11 marca 1925 roku. Barwy: niebiesko - biało - czerwono - zielone. Prezesem klubu jest pan Edward Stasiak. Trenerem Michał Łochowski (jako piłkarz reprezentował m.in. barwy ŁKS Łódź na poziomie Ekstraklasy).

Nasze mecze z Jutrzenką Wartą:

sezon 2015/2016 na wyjeździe 1-1, u siebie 0-1

sezon 2013/2014 na wyjeździe 2-2, u siebie 1-0

sezon 2012/2013 na wyjeździe 1-2, u siebie 3-2

Bilans: dwie wygrane Boruty, dwa remisy i dwie porażki. Bramki 8-8

 

Jak widać bilans spotkań obu drużyn bardzo wyrównany, ale my najbardziej pamiętamy mecz z 7 maja 2016 roku w Zgierzu. Prowadzony wówczas przez trenera Tomasz Kmiecika zespół Boruty uległ Jutrzence 0-1. Zawodnicy Boruty zostawili na boisku serducho, a mimo to przegrali, grając nawet ostatnie 10 minut w przewadze. Szanse na remis, ba nawet wygraną były, ale nic nie chciało wejść. Ta przegrana, ale oczywiście nie tylko skutkowała tym, że właśnie w tamtym sezonie Boruta spadł do Klasy Okręgowej. Z tamtej drużyny Boruty w obecnej kadrze jest trzech zawodników: Dominik Kowalski, Kamil Andrysiak i Mateusz Wiktorowski, i oni najlepiej pamiętają tamte wydarzenia. Gorycz porażki, oraz gorycz spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

Pozostaje pytanie. Czy dzisiejsza drużyna, prowadzona przez trenera Radosława Koźlika zrewanżyje się w imieniu kolegów? Wierzymy, że tak będzie.

 

Podamy jeszcze skład Boruty z tamtego meczu:

MKP Boruta Zgierz - Jutrzenka Warta 0-1 (0-0)

0-1 Sylwester Pawlak (68 min.)

 

Boruta: Maciej Kaźmierski - Damian Antosik, Krzysztof Baszczyński (55' Norbert Szadkowski), Sebastian Ceglarz, Dominik Kowalski, Ljubisa Manolcow, Rafał Niewiadomski, Igor Olesiński (65' Damian Marcioch), Patryk Retkowski, Przemysław Snita (68' Mateusz Sadłecki), Mateusz Wiktorowski

Z pewnością będzie to trudny mecz. Jutrzenka wzmocniona kilkoma znaczącymi piłkarzami po trzech kolejkach traci do Boruty zaledwie jeden punkt. Ale Boruta dobrze radzi sobie z trudnymi rywalami i tym razem będzie podobnie.

Wszystkich, którzy chcą obejrzeć to spotkanie zapraszamy na stadion przy Wschodniej w Zgierzu. Początek w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 15:00

Niżej galeria zdjeć z ostatniego meczu między sobotnimi rywalami:

Boruta - Jutrzenka (1)
Boruta - Jutrzenka (2)
Boruta - Jutrzenka (4)
Boruta - Jutrzenka (5)
Boruta - Jutrzenka (6)
Boruta - Jutrzenka (7)
Boruta - Jutrzenka (8)
Boruta - Jutrzenka (9)
Boruta - Jutrzenka (10)

 

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
stanglass2
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn