W związku z zaleceniami najwyższych władz państwowych Łódzki Związek Piłki Nożnej odwołał pierwszą kolejkę rundy wiosennej rozgrywek IV ligi, która miała odbyć się w najbliższy weekend. W komunikacie ŁZPN czytamy m.in."

"W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusem COVID-19 Łódzki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych na nadchodzący weekend spotkań łódzkiej grupy IV ligi, sieradzkiej klasy okręgowej (grupa 3), oraz dwóch sieradzkich klas A (grupy 6 i 7). Nowe daty rozegrania przełożonych meczów zostaną ustalone w późniejszym terminie i podane w oddzielnym komunikacie"

Natomiast Ministerstwo Edukacji w dniach 12 do 25 marca czasowo ograniczyło funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, co oznacza, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe, publiczne i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć.

Tym samym zarząd MKP Boruta Zgierz podjął decyzję o zawieszeniu treningów i spotkań ligowych wszystkich grup młodzieżowych do końca obowiązywania zawieszenia działalności jednostek oświatowych.

W sobotę 14 marca Boruta miał rozegrać pierwszy mecz rundy wiosennej z zespołem Orła Nieborów. To spotkanie jednak w wyznaczonym terminie nie odbędzie się. Pozostaje pytanie co dalej? Czy IV liga na wiosnę wystartuje? To bardzo trudne pytanie i na chwilę obecną nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Sytuacja jest poważna i dynamicznie się zmienia. Pozostaje nam jedynie wyrozumiałość na wprowadzane zalecenia i dostosowanie się do nich. Wszystko ma na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Bądźmy dobrej myśli.

stanglass2