Jak już wszyscy wiemy, wyjątkowo, miniony sezon trwał zaledwie kilka miesięcy i rozegranych zostało jedynie 17 kolejek. MKP Boruta Zgierz w rozgrywkach IV ligi ostatecznie zajął 11 miejsce w tabeli zdobywając 23 pkt. Bilans Bramkowy 39-35. Średnio w meczu zgierzanie strzelali rywalom 2,29 bramek.

Najwyższe zwycięstwo miało miejsce 17 sierpnia 2019 roku w ramach 2. kolejki. Wówczas Boruta pokonał przed własną publicznością Zjednoczonych Stryków 4-0. Najwyższe porażki nasi piłkarze odnotowali w spotkaniach wyjazdowych z KS Kutno i ŁKS II Łódź. Te mecze zakończyły się wynikiem 1-4

W barwach Boruty na szczeblu IV ligi zagrało łącznie 23 zawodników, a najwięcej minut na boisku rozegrał Michał Madejski (1402). We wszystkich spotkaniach rundy jesiennej, a co za tym idzie w całym sezonie zagrali Filip Markowski i Łukasz Wiśniewski.

W klasyfikacji skutecznych najlepszym strzelcem Boruty był Patryk Pietrasiak (14 bramek). Do siatki rywali trafiali również: Łukasz Wiśniewski (6), Marcin Kacela (5), Oleksii Naidyshak (4), Filip Markowski (3), Michał Siennicki (3), Damian Knera (2), Michał Madejski (1), oraz Dawid Bagrodzki (1).

W tabeli niżej statystyka rozegranych minut poszczególnych zawodników, z podziałem na kolejki, oraz oznaczeniem żółtych i czerwonych kartek.

stanglass2