4 lipca 2020 roku nasze drużyny seniorskie rozegrały mecze kontrolne. Pierwsza drużyna pod wodzą trenera Radosława Koźlika pojechała do Buczku, gdzie uległa tamtejszemu Orkanowi 0-2. Obie bramki padły w końcówce pierwszej połowy po błędach defensywy.

Przez pierwsze 30 minut meczu zgierzanie całkowicie zdominowali gospodarzy nie pozwalając im wyjść z własnej strefy obronnej. Był to bardzo dobry okres gry Boruty i nie spodziewaliśmy się wówczas, że Boruta mógłby ten mecz przegrać. Niestety zawiodła skuteczność, a pojawiły się błędy w obronie, które doświadczony zespół Orkana skrzętnie wykorzystał.

W meczu z Orkanem trener Radosław Koźlik nie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Patryka Pietrasiaka i Dominika Wężyka, do Buczku nie pojechali również Filip Markowski i Wojciech Żmudowski.

Kolejne mecze sparingowe Boruta zagra z Liderem Włocławek (IV liga okręgu kujawsko pomorskiego), oraz z Andrespolią Wiśniowa Góra.

Orkan Buczek - Boruta Zgierz 2-0 (2-0)

1-0 Dominik Cukiernik

2-0 Norbert Dregier

Zespół rezerw Patryka Czarneckiego tego samego dnia zagrał z 11. drużyną poprzedniego sezonu skierniewickiej Ligi Okręgowej - Widokiem Skierniewice. Był to wartościowy sprawdzian, a mecz wyrównany ze wskazaniem na gości i zakończył się wynikiem remisowym 1-1. Obie drużyny stworzyły sobie dużo sytuacji bramkowych i wykazały się bardzo kreatywną, kombinacyjną grą. Bramki padły jednak po strzałach z dystansu. Dla Boruty piękny strzał zamienił na gola Daniel Leenstra.

Rezerwy Boruty w następnych grach kontrolnych zmierzą się z Sokołem II Aleksandrów, oraz trzecią drużyną ŁKS.

Boruta II Zgierz - Widok Skierniewice 1-1 (0-0)

0-1 Gabriel Miedziński

1-1 Daniel Leenstra

Dawid Berg