Zespół Boruty Zgierz prowadzony przez trenera Radosława Koźlika wygrał drugi mecz rundy wiosennej. Tym razem odnotował wyraźne zwycięstwo z walczącym o utrzymanie Nerem Poddębice. Zgierzanie nie ustrzegli się jednak błędów, czego dowodem były dwa trafienia rywali w tym spotkaniu.

Zawody bardzo dobrze się zaczęły dla zgierzan, bo już w 3 minucie za sprawą Oleksieia Naidyshaka Boruta wyszedł na prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo. W 17 minucie gry goście wyrównali po bramce Sierhieia Paiasa. Boruta przeważał w tym spotkaniu, ale nie potrafił długo przekuć tego na kolejne bramki. Wreszcie w 44 minucie meczu fantastycznym strzałem z za szesnastki popisał się Kamil Andrysiak i na przerwę Boruta schodził prowadząc 2-1.

Po przerwie swój popis strzelecki zademonstrował lider klasyfikacji skutecznych Patryk Pietrasiak. To właśnie jego cztery bramki dały zwycięstwo Borucie w stosunku 6-2. Drugiego gola dla gości zdobył Maciej Stajewski.

Do zgierskiego zespołu po kontuzji wrócił Beniamin Tonn i jego wejście na boisko w 46 minucie uspokoiło grę defensywną zgierzan. Wreszcie więcej czasu dostał Mateusz Misiak, wszedł na boisko w 64 minucie i co prawda bramki nie zdobył, ale zaliczył asystę przy ostatniej bramce meczu, popisując się idealnym podaniem do Patryka Pietrasiaka. Czekamy jeszcze na powrót do gry Marcina Pękały.

Następny mecz zgierzanie zagrają 28 marca (niedziela) o 15:30 w Nieborowie z Orłem, który wiosną podobnie jak Boruta wygrał swoje dotychczasowe spotkania.

MKP Boruta Zgierz - Termy Ner Poddębice 6-2 (2-1)

1-0 Oleksii Naidyshak (3 min, asysta Dawid Berg)

1-1 Serhii Paias (17 min, asysta Mateusz Spychalski)

2-1 Kamil Andrysiak (44 min, asysta Patryk Pietrasiak)

3-1 Patryk Pietrasiak (49 min, asysta Jakub Fudała)

4-1 Patryk Pietrasiak (56 min, asysta Dawid Berg)

4-2 Maciej Stajewski (63 min, asysta Serhii Paias)

5-2 Patryk Pietrasiak (67 min, asysta Michał Madejski)

6-2 Patryk Pietrasiak (88 min, asysta Mateusz Misiak)

Boruta zagrał w składzie: Maciej Kantyka - Damian Bierżyński (83' Krystian Kamiński), Karol Pawlikowski (74' Dominik Kowalski), Michał Siennicki (46' Beniamin Tonn), Michał Madejski - Damian Knera, Kamil Andrysiak, Jakub Fudała (64' Kacper Cebulski), Dawid Berg (71' Patryk Janiszewski) - Oleksii Naidyshak (64' Mateusz Misiak), Patryk Pietrasiak