Druga drużyna seniorów Boruty w niedzielę 15 maja podejmowała na boisku przy Wschodniej Polonię Andrzejów. Trener Marcin Herski w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z kilku kluczowych zawodników. W zawodach nie mogli zagrać: Mateusz Fornalczyk, Wiktor Sujecki, Kacper Kapeliński, czy Bartosz Pietrzak. Za to szansę pokazania się otrzymał grający na co dzień w naszej drużynie juniorów młodszych (rocznik 2006 prowadzony przez trenera Dariusza Kowalskiego) Kazimierz Twardowski i był wyróżniającym się zawodnikiem w tym meczu.

Zgierzanie bardzo szybko, bo już w 16 minucie gry wyszli na prowadzenie. Znakomitą indywidualną akcją popisał się Igor Kosmowski, który po minięciu dwóch zawodników gości precyzyjnie podał do Alana Makowskiego, a ten strzałem z kilku metrów zmusił bramkarza Polonii do kapitulacji. Chwilę później, bo w 18 minucie Boruta prowadził już 2-0. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Daniel Leenstra, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Paweł Lipski i głową wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie sytuacja się odmieniła tym razem rywale wykorzystując błędy defensywy zgierzan doprowadzili do wyrównania. Mimo, że na przestrzeni niemal całego spotkania Boruta miał kontrolę, to najpierw kontaktowego gola w 77 minucie zdobył Dawid Bors, a dwie minuty później drugą bramkę strzelił Piotr Kamiński.

Dopiero w doliczonym czasie gry zagranie ręką obrońcy Polonii we własnym polu karnym stworzyło szansę na zwycięskie dla Boruty zakończenie meczu. Piłkę na 11 metrze ustawił kapitan Boruty Jan Kowalski. Uderzył w prawy dolny róg bramki myląc bramkarza i było 3-2.

Boruta II Zgierz - Polonia Andrzejów 3-2 (2-0)

1-0 Alan Makowski (16' asysta Igor Kosmowski)

2-0 Paweł Lipski (18' asysta Daniel Leenstra)

2-1 Dawid Bors (77')

2-2 Piotr Kamiński (79')

3-2 Jan Kowalski (90+2' z rzutu karnego)

 

Boruta II: Wężyk - Lipski, Kowalski Korneliusz, Leenstra, Andrysiak, Leszczak- Twardowski, Szadkowski, Makowski (60' Rączkiewicz), Kowalski Jan, Kosmowski,

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY