Ostatnie spotkanie ligowe w Radomsku zgierzanie przegrali wysoko, bo 0-4. Ten mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby jeszcze przy stanie 0-0 Boruta wykorzystał znakomitą sytuację do strzelenia gola. Przed szansą znalazł się Karol Chmielewski, ale jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Próbował dobijać Krystian Ślęzak, ale tutaj ponownie zwycięsko wyszedł golkiper RKS.

Boruta zakończył to spotkanie bez zdobyczy bramkowej, co na wiosnę zdarzyło się po raz pierwszy. Wicelider IV ligi łódzkiej okazał się dla zgierzan nieosiągalny, podobnie jak bardzo bliska awansu Warta Sieradz (tam padł wynik 1-4).

Przed Borutą kolejne trudne spotkanie. Tym razem przed własną publicznością podopieczni trenera Piotra Szarpaka zagrają z szóstą w tabeli Polonią Piotrków Trybunalski. Walka będzie się toczyć o pozycje 5 i 6 w końcowej klasyfikacji sezonu 2021/2022. Żeby zbliżyć się do wyniku z poprzedniego Boruta musi ten mecz wygrać.

Niżej skrót meczu RKS Radomsko - Boruta Zgierz