W sobotę 28 maja 2022 roku w ramach 30 kolejki IV ligi łódzkiej zgierski Boruta pokonał 6 w tabeli Polonię Piotrków Trybunalski 2-0.

Mecz był wyrównany, obie drużyny stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji podbramkowych i końcowy wynik mógł być zupełnie inny, ale tego dnia to właśnie Boruta był zespołem skuteczniejszym i mógł cieszyć się z końcowego wyniku. Boruta pokonał sąsiada w tabeli i zbliżył się punktowo do Polonii. Dodatkowo 5 w tabeli Orkan Buczek przegrał swoje wyjazdowe spotkanie z KS Paradyż, co zwiększa szanse zgierzan na zakończenie sezonu na wysokim piątym miejscu w tabeli.

W tym meczu Boruta zagrał na równym, dobrym poziomie, co podkreślał też po meczu trener Piotr Szarpak podsumowując: "...dziś nie było słabego ogniwa..."

Mateusz Misiak zaliczył w tym spotkaniu swoje 10 i 11 trafienie w tym sezonie i w zespole Boruty jest najskuteczniejszym strzelcem. Pierwsza bramka padła w 36 minucie gry. Piłkę z autu wyrzucał Jakub Fudała, ta trafiła na 11 metr pola karnego, gdzie przewrotką do siatki próbował ją skierować Joachim Pabjańczyk, nie trafił jednak w futbolówkę. Tą samą metodą próbował Karol Pawlikowski, najpierw przyjmując piłkę na pierś, a następnie uderzył nożycami w kierunku bramki gości. Ten strzał został zablokowany, ale tak niefortunnie, że piłka trafiła na 16 metr pod nogi Mateusza Misiaka. Mateusz uderzył silnie, bez zastanowienia i Boruta prowadził 1-0.

Drugi gol dla Boruty również był autorstwa Mateusza Misiaka. Tym razem pokonał bramkarza Polonii strzałem z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Krystianie Ślęzaku.

Na stadionie przy Wschodniej miało tego dnia miejsce wydarzenie kibicowskie. Swój debiut zaliczyła nowa flaga Fanatyków Boruty (prezentujemy ją w materiale wideo niżej). Kibice z tej okazji zjawili się w sektorze nr 1 w liczbie ok 50 osób i intensywnie na przestrzeni 90 minut gry dopingowali drużynę Piotra Szarpaka. Dziękujemy za wsparcie!

Boruta Zgierz - Polonia Piotrków Trybunalski 2-0 (1-0)

1-0 Mateusz Misiak (36')

2-0 Mateusz Misiak (54' z karnego)

 

Boruta: Wężyk - Kowalczyk, Pawlikowski, Bednarski, Bierżyński - Knera (kapitan, 90' Andrysiak), Chmielewski (88' Kapeliński), Ślęzak (70' Pietrzak), Fudała, Misiak (ż.k. 89' Sujecki), Pabjańczyk (60' Tonn)

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY