Letnia przerwa między sezonami była bardzo krótka, ale dla Boruty niezwykle intensywna. Wszystko z racji tego, że nastąpiły rewolucyjne wręcz zmiany kadrowe w zespole prowadzonym przez trenera Piotra Szarpaka. Drużynę opuścili zawodnicy, którzy w ostatnich latach stanowili o sile Boruty. Zarząd Klubu wraz z trenerem musieli pracować nieustannie, tak żeby uzupełnić kadrę pierwszego zespołu. Dziś tuż przed startem ligi trzeba powiedzieć, że to zadanie zostało w pełni zrealizowane.

Boruta ma teraz nową, młodą kadrę zawodników, z kilkoma bardzo doświadczonymi, ogranymi w wyższych ligach. Boruta, co najważniejsze ma teraz szeroką i wyrównaną kadrę, co w zbliżającym się sezonie będzie miało istotne znaczenie. W "Betcris" IV lidze łódzkiej w sezonie 2022/2023 będzie 20 zespołów. Do rozegrania będzie 38 kolejek, a rywale bardzo mocni (GKS Bełchatów, KS Kutno, Sokół Aleksandrów Łódzki, czy rezerwy Widzewa Łódź). Żółte, czy czerwone kartki będą nieuniknione, kontuzje i urazy z pewnością też się trafią, choć życzymy, żeby ich nie było. W pewnym momencie to, kto jaką ma ławkę, będzie decydowało o wynikach poszczególnych spotkań. I tutaj jesteśmy spokojni.

Zgierzanie rozegrali w okresie przygotowawczym pięć gier kontrolnych. Z Orkanem Buczek (wygrana 5-3), GKS Bełchatów (2-3), Pogoń Zduńska Wola (0-0), Stal Niewiadów (3-2), oraz Zryw Wygoda (8-3). Spotkania rozgrywane były środa/sobota tak, żeby każdy mógł się pokazać. Rywalizacja w drużynie jest ogromna i nie zazdrościmy trenerowi w podejmowaniu decyzji kto wyjdzie w wyjściowym składzie na mecz 1. kolejki z KS Kutno (sobota 6 sierpnia 2022 godz. 16:00)

Z Boruty w letnim okienku transferowym odeszli: Michał Madejski, Krystian Ślęzak, Karol Pawlikowski, Damian Bierżyński, Oleksii Naidyshak (wszyscy do Sokoła Aleksandrów Łódzki), Jakub Fudała (Stal Głowno), Damian Knera (zakończył karierę), Patryk Retkowski (opuścił zespół jeszcze w rundzie wiosennej), Kamil Andrysiak (nie wznowił treningów)

W ich miejsce pojawili się: Oskar Osiński (przyszedł ze Szkółki Piłkarskiej Sławomira Chałaśkiewicza), Kacper Figurski (Zjednoczeni Stryków), Piotr Białousko (Warta Sieradz), Krystian Wojtczak (LKS Kwiatkowice), Jakub Zagórski, Mateusz Wodziński, Piotr Tazbir (cała trójka z Sokoła Aleksandrów Łódzki), Krystian Kamiński (Andrespolia Wiśniowa Góra), Jarosław Szyc (LKS Różyca). Do kadry po za debiutującymi jeszcze w rundzie wiosennej (Mateusz Fornalczyk, Daniel Leenstra, Kacper Bednarski) dołączyli bramkarz Tomasz Kędzierski, oraz Oliwier Rączkiewicz (z zespołu rezerw)

Kadra Boruty na sezon 2022/2023 wygląda następująco:

Bramkarze: Jakub Niedomagała, Dominik Wężyk, Tomasz Kędzierski

Obrońcy i pomocnicy: Maciej Kowalczyk, Beniamin Tonn, Kacper Bednarski, Karol Chmielewski, Joachim Pabjańczyk, Adam Grzybowski (kapitan), Kacper Kapeliński, Mateusz Fornalczyk, Daniel Leenstra, Oskar Osiński, Oliwier Rączkiewicz, Kacper Figurski, Piotr Białousko, Jakub Zagórski, Mateusz Wodziński, Piotr Tazbir, Krystian Kamiński, Jarosław Szyc, Bartosz Pietrzak

Napastnicy: Mateusz Misiak, Krystian Wojtczak, Wiktor Sujecki