Sobotnie spotkanie z rezerwami łódzkiego Widzewa przeszło już do historii. Zgierzanie przegrali ten mecz 0-2, ale postawili się jednemu z pretendentów do awansu. Dopiero 11 minut przed końcem spotkania goście zdobyli pierwszego gola i to z rzutu karnego. Końcówkę Boruta zagrał trójką obrońców, chcąc odrobić stratę, jednocześnie narażając się kontry rywali. Co nastąpiło w 4 minucie doliczonego czasu gry. W pole karne bramki bronionej przez Jakuba Niedomagałę wpadł Łukasz Plichta, którego nieprzepisowo zatrzymał Adam Grzybowski i łodzianie mieli kolejny rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastek był Daniel Mąka, choć przy pierwszym karnym Kuba wyczuł intencje strzelca i był bliski wybronienia strzału kapitana Widzewa.

Po nie najlepszym spotkaniu w Kwiatkowicach (przegrana 1-2), tym razem zgierzanie zagrali dobre zawody i przy odrobinie szczęścia mogli nawet wygrać z Widzewem. Zabrakło jednak skuteczności. Na listę strzelców mogli wpisać się: Oskar Osiński (jego strzał z kilku metrów obrońcy Widzewa wybili z linii bramkowej), Mateusz Misiak (dwukrotnie wyszedł sam na sam z bramkarzem gości), Krystian Wojtczak (nie opanował piłki po dośrodkowaniu Karola Chmielewskiego w polu bramkowym i obrońcy wybili), Piotr Tazbir (jego znakomity strzał z dystansu z trudnościami wybronił Buczkowski).

Boruta  po dwóch meczach ligowych nadal bez punktów, ale drużyna w sobotę pokazała, że ma potencjał i może zagrać wyrównany mecz z każdym w IV lidze. Czekamy na pierwsze punkty zespołu trenera Piotra Szarpaka, możliwe, że nastąpi to już w środę, kiedy to przed własną publicznością zgierzanie zagrają zaległe spotkanie z KS Kutno (17.08.2022 godz. 18:00 stadion przy Wschodniej)

 

BORUTA ZGIERZ - WIDZEW II ŁÓDŹ 0-2 (0-0)

0-1 DANIEL MĄKA (79' z karnego)

0-2 DANIEL MĄKA (90+4' z karnego)

Boruta: Niedomagała - Kowalczyk, Figurski (60' Tazbir), Białousko (77' Szyc), Wodziński - Chmielewski, Bednarski, Grzybowski, Osiński (79' Rączkiewicz)- Pabjańczyk, Misiak ż.k. (55' Wojtczak)

Widzew: Buczkowski - Owczarek (59' Pokorski ż.k.), Mąka, Lenart, Dawid (65' Plichta), Tlaga ż.k., Niedzielski ż.k. (86' Juchacz), Dębiński (55' Przybułek), Chwałowski, Kazimierowicz, Sypek ż.k.(55' Zawadzki)

Klasyfikacja skutecznych Boruty Zgierz:

1 gol - Maciej Kowalczyk

Kartki:

żółte kartki: Piotr Tazbir 1, Jan Jedrzejczak 1, Mateusz Misiak 1

SKRÓT MECZU BORUTA - WIDZEW II, ORAZ WYPOWIEDZI TRENERÓW I ZAWODNIKÓW W MATERIALE WIDEO NIŻEJ

 

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY