W sobotę 4 marca pierwszy zespół Boruty zainaugurował rozgrywki ligowe. W pierwszym wiosennym spotkaniu wyjazdowym zgierzanie ulegli w Kutnie 1-4. Ta przegrana sprawiła, że Boruta spadł w tabeli IV ligi z 12 na 14 miejsce.

W zespole trenera Marcina Węglewskiego nie mogli zagrać: Jakub Zagórski, Jarosław Szyc (pauzowali za kartki), oraz kontuzjowani: Joachim Pabjańczyk, Mateusz Wodziński, Kacper Figurski. Zadebiutowali natomiast nowi gracze, którzy uzupełnili skład Boruty. To Jakub Dydak i Oskar Błoch, oraz Kacper Chłądzyński, Maksym Skorokhod, Vladislav Chystiakov. W ostatniej chwili powołanie dostał również nasz wychowanek z drużyny juniorów Kacper Oleski.

Początek spotkania był bardzo obiecujący, już w pierwszej minucie do siatki rywali mógł trafić Karol Chmielewski (uderzył minimalnie nad bramką), później jeszcze strzelał z dystansu Oskar Osiński (bramkarz wybronił).

W 19 minucie gry na prowadzenie wyszli gospodarze. Jakuba Niedomagałę zaskoczył Arkadiusz Ramel. Niespełna 10 minut później KS Kutno prowadziło już 2-0. Niefrasobliwe zachowanie naszych obrońców, strata piłki przed własnym polem karnym i Marcin Kacela z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W końcówce pierwszej połowy Boruta zdobył gola kontaktowego. Zgierzanie przeprowadzili kontratak, który zainicjował Karol Chmielewski. Dośrodkowanie w pole karne Kacpra Chłądzyńskiego na bramkę zamienił Jakub Dydak.

Na początku drugiej części gry ponownie inicjatywę mieli "Boruciarze", ale nie potrafili dogodnych sytuacji zamienić na bramki. Najdogodniejszą miał Kacper Chłądzyński w 63 minucie, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił obrońca KS Kutno Adrian Kralkowski.

75 i 76 minuta, to fatalny moment dla zgierzan. W tym czasie gospodarze strzelili dwa gole ustalając końcowy wynik spotkania. Na 3-1 do siatki głową trafił Dawid Telestak, a chwilę później, błąd naszej obrony wykorzystał Marcin Kacela.

KS Kutno - Boruta Zgierz 4-1 (2-1)

1-0 Arkadiusz Ramel (19 minuta)

2-0 Marcin Kacela (30 minuta)

2-1 Jakub Dydak (45 minuta)

3-1 Dawid Telestak (75 minuta, głową)

4-1 Marcin Kacela (76 minuta)

Boruta Zgierz: Niedomagała - Kamiński (80' Chystiakov), Tazbir, Białousko (87' Leenstra), Błoch, Dydak, Jędrzejczak (77' Skorokhod), Osiński (77' Kowalski), Chłądzyński (87' Oleski), Chmielewski (C), Misiak (70' Sujecki)