Przygotowania do sezonu 2023/2024 Boruta rozpoczął 14 lipca. W tym czasie zespół trenera Marcina Węglewskiego rozegrał pięć spotkań kontrolnych.

1. Zjednoczeni Stryków - Boruta 2-4 (bramki: Kamil Pluta, Michał Drogosz, Wiktor Sujecki, Piotr Bałousko)

2. Boruta - Włókniarz Zelów 3-2 (bramki: Damian Szczepański, Kacper Chłądzyński, Mateusz Misiak)

3. AKS SMS Łódź - Boruta 1-4 (bramki: Damian Szczepański, Kuba Grabarczyk, Max Skorokhod, Daniel Waszczyk)

4. Termy Ner Poddębice - Boruta 2-2 (bramki: Kamil Pluta, Wiktor Sujecki)

5. ŁKS III Łódź - Boruta 2-1 (bramka: Kacper Figurski)

Pierwsze cztery spotkania sparingowe miały na celu głównie przetestowanie potencjalnych zawodników, którzy mieliby dołączyć do zespołu. Trener też próbował gry w różnych schematach i ustawieniach na boisku. Próba generalna nastąpiła tak naprawdę w meczu z beniaminkiem IV ligi zespołem ŁKS III Łódź. Tutaj trener Marcin Węglewski do gry od początku desygnował następujących zawodników: Wężyk, Błoch, Figurski, Kamiński, Drogosz, Pluta, Szczepański, Osiński, Chłądzyński, Chystiakov, Sujecki.

Czy taka jedenastka wyjdzie na pierwszy mecz nowego sezonu? Trudno powiedzieć. Ostateczna decyzja z pewnością zapadnie po ostatnim przedmeczowym treningu i będzie decydowała aktualna dyspozycja zawodników. W letnim okienku transferowym Boruta pozyskał ośmiu nowych zawodników: Michał Drogosz (poprzedni klub Zjednoczeni Stryków), Maksymilian Gredka (Górnik Zabrze), Andrij Hołowczenko (Stal Niewiadów), Michał Lewandowski (GKS Ksawerów), Kamil Pluta (Warta Sieradz), Damian Szczepański (Zryw Wygoda), Daniel Waszczyk (LKS Różyca), Jakub Grabarczyk (UKS SMS Łódź)

W Borucie w przyszłym sezonie natomiast nie zagrają: Jarosław Szyc, Jakub Dydak, Jakub Zagórski, Mateusz Wodziński, Piotr Tazbir

Jestem optymistą, przyszło do nas 8 zawodników, wierzymy, że to nie jest uzupełnienie, a wręcz wzmocnienie drużyny, natomiast życie i liga zweryfikuje, to co udało się trenerowi i zawodnikom wypracować w okresie przygotowawczym - mówi przed startem ligi prezes Boruty Dariusz Pawlikowski - nie możemy się doczekać rozpoczęcia ligi. Jeżeli chodzi o miejsca w tabeli, to chcielibyśmy podążać za słowami Adama Małysza: "skok po skoku", dla nas to będzie mecz po meczu. Chcielibyśmy w każdym meczu grać o zwycięstwo i w każdym meczu móc cieszyć się grą, zawodnicy, trener i my.  Pomału, ale uparcie dążyć do jak najwyższego miejsca w lidze, a życie pokaże na którym skończymy. Zawsze jest pewna nuta niepewności. Nie martwimy się natomiast o to, że będziemy walczyć o utrzymanie, ale zastanawiamy się jak będziemy wyglądać, jak będziemy grać, jak będziemy zdobywać punkty. Wierzę, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku i będziemy wspierać drużynę, żeby się rozwijała.

Pierwsza kolejka sezonu 2023/2024 już w najbliższą sobotę, 12 sierpnia. Boruta podejmować będzie Skalnik Sulejów. Zapraszamy na Wschodnią 2, początek o 15:00

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY