W środę 24 kwietnia o godzinie 18 Boruta Zgierz podejmował na swoim terenie zespół Pogoni Zduńska Wola. Było to bardzo ważne spotkanie w kontekscie walki o utrzymanie w IV lidze. Boruta musiał to spotkanie wygrać i tak też się stało.

Ale nie było łatwo. Początek obiecujący, bo już w 2 minucie gry prowadzenie dla zgierzan po idealnym podaniu Damiana Ścibiorka zdobył Łukasz Wiśniewski. To jego pierwszy gol w barwach Boruty w meczach o punkty.

Później kolejne dwa gole zdobyli goście. Najpierw z rzutu wolnego bezpośrednio do bramki trafił Oktawian Maliszewski, a na 2-1 dla Pogoni podwyższył Radosław Pęciak

Piłkarze grali przy bardzo silnym wietrze, a Boruta w pierwszej połowie grał pod wiatr. To miało kolosalne znaczenie. Każda zagrywana do przodu górna piłka napotykała na silny opór stąd podania nie dochodziły czysto do naszych napastników. W drugiej połowie to Boruta był w uprzywilejowanej sytuacji. Dlatego do końca wierzyliśmy, że ten mecz można jeszcze wygrać.

Szans bramkowych nie brakowało. Dwukrotnie próbował Łukasz Wiśniewski, szanse miał jeszcze Filip Markowski, ale dopiero w 75 minucie gry wyrównującego gola zdobył Patryk Pietrasiak.

Trener Radosław Koźlik dokonał w tym meczu trzech zmian, w ich wyniku zmieniło się również ustawienie zespołu. Na placu gry pojawił się m.in. Dawid Bagrodzki, który obok Damiana Bierżyńskiego bronił dostępu do naszej bramki na pozycji środkowego obrońcy, natomiast do linii pomocy przesunięty został Dominik Kowalski. Nasza gra od tego momentu była lepiej poukładana i zgierzanie konsekwentnie i z determinacją dążyli do uzyskania korzystnego rezultatu w tym meczu.

Gol na wagę zwycięstwa padł w doliczonym czasie gry, a strzelcem był nie kto inny jak nasz super snajper Patryk Pietrasiak. Był to jego 14 gol w tym sezonie i Patrykowi do lidera listy strzelców brakuje już zaledwie dwóch bramek!

Zwyciestwo dało nam awans w tabeli o kolejne oczko. Teraz ze stratą jendego punktu do Pogoni Zduńska Wola zajmujemy 14 lokatę.

W sobotę Boruta zagra wyjazdowe spotkanie w Zelowie z tamtejszym Włókniarzem. U siebie zagramy 1 maja, a przeciwnikiem będzie KS Kutno.

MKP Boruta Zgierz - Pogoń Zduńska Wola 3-2 (1-2)

1-0 Łukasz Wiśniewski (2 min.)

1-1 Oktawian Maliszewski (19 min.)

1-2 Radosław Pęciak (40 min.)

2-2 Patryk Pietrasiak (75 min.)

3-2 Patryk Pietrasiak (90 min.)

Wszystkie bramki do obejrzenia w materiale wideo niżej

Boruta Zgierz: Ostrowski - Kowalski, Bierżyński, Madejski, Siennicki - Karlikowski (56' Bagrodzki), Knera, Ścibiorek (53' Andrysiak), Markowski (74' Zieliński) - Wiśniewski, Pietrasiak