Trener Boruty Łukasz Wijata wznowił treningi po przerwie 10 stycznia 2024 roku. 20 stycznia w sobotę zgierzanie zagrali swój pierwszy sparing. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Minerskiej w Łodzi, a rywalem był młody U17 zespół Akademii ŁKS. W zespole Boruty zobaczyliśmy na placu gry 21 zawodników, w tym trzech testowanych (bramkarz, obrońca i napastnik). Po pierwszej połowie był wynik remisowy 0-0, a całe spotkanie zakończyło się wygraną Boruty 3-1. Zgierzanie prowadzili 3-0 po golach Wiktora Sujeckiego i dwóch Damiana Szczepańskiego. Honorowego gola gospodarze zdobyli w ostatniej minucie z rzutu wolnego.

Kolejny sparing Boruta zagra w piątek 26 stycznia o godzinie 20:30 ze Zjednoczonymi Stryków. Ten mecz w Łodzi na boisku przy ulicy Odrowąża.